حرف های پراکنده GitHub
حرف های پراکنده Rss

هنوز موندم

نوشته شده توسط بیژن | در دسته روزنامه | نوشته شده در ۱۹-۱۱-۱۳۹۶

۲

هر کی یجوره. یه سری سنسور داره و یه سری محرک. با یه سری چیزا به وجد می یاد و با یه سری چیزای دیگه دل سرد می شه. بهش می گن تیپ شخصیتی. مثلا من INTP ام و جواد ENTJ. بهترین pair برا هم هستیم. طوری که بعد ۲ هفته اون دلش برا من و من دلم برا اون تنگ می شه. وقتی به هم می رسیم می تونیم ۲ ۳ ساعت بی وقفه زر زر کنیم و هر دومون از زر زر های پوچمون انرژی بگیریم و بعد سرحال تر از قبل بریم دنبال ادامه زندگیمون.

حالا فرض کنید یه روز بیژن INTP می خوره به یه XFTQ (یه تیپ تخیلی) و چون اصلا نمی تونه باهاش ارتباط برقرار کنه و درکش کنه تا شب تو خماری طرف می مونه که چرا یارو اینطوریه. چرا این همه انرژی که بیژن گذاشته رو، فرد X عین سیاه چاله می کشه و بیژن الان با انرژی صفر باید بره دنبال طومار کارای باقی موندش.

حالا اینجا دو تا گزینه وجود داره.

۱. در طول روز سعی کنم فقط با رده های موافق خودم سر و کله بزنم و Type های مزخرفی رو که نمی تونم تحملشون کنم رو در همون قدم اول بترکونم

۲. سعی کنم با همه مدارا کنم.

گزینه دوم خب قشنگ تره. ظاهرا منطقی تره و وقتی انتخابش می کنی همه برات کف می زنن. گزینه اول ساده تره. واقع گرایانه تره و از همه مهم تر لذت بخش تر. تا سال آخر دبیرستان گزینه ۱ رو رفتم و در طول کارشناسی گزینه ۲. اگر چه تو این چند ساله استثناهایی بودن مثل مهدی که نمی تونستم یه اپسیلون هم درکشون کنم و همچنان بودن کنارشون برام لذت بخش بوده اما الان که به عقب نگاه می کنم تنها کسایی که وقتی براشون انرژی گذاشتم حس خوبی بهم برگشته و همون حس خوب تونسته نیترو بشه برا کارای باقی موندم کسایی بودن که از همون اول، بودن باهاشون برام راحت بوده.

توی دبیرستان خب شاید ۳ ۴ تا دوست بیشتر نداشتم و شاید خیلی ها رو با خودم دشمن می کردم (نمونش شاید بشه ارشیا که نه اون از من خوشش می یاد و نه من از اون). ولی عوضش برام همون ۳ ۴ تا رفیق، رفیقایی شدن که تو یه جاهایی بخاطرم خیلی چیزاشون رو گذاشتن وسط.. تو دانشگاه برعکس شاید دشمن نداشته باشم، شاید با ۱۰۰ نفر رفیق باشم ولی خب تهش شاید یه یکی دو تا هم نرسن کسایی که حاضر باشن مثل اون ۳ ۴ نفر دبیرستان برام مایه بزارن.

چقدر حرف زدم…. خلاصه می خواستم بگم بعد امتحان کردن هر دو گزینه، هنوز موندم…. یک یا دو؟

نظرات (۲)

کی من ؟
P:

با ۱۱ برو به پیش