نوشته های خیلی ریییز GitHub
نوشته های خیلی ریییز Rss

CAD

نوشته شده توسط بیژن | در دسته مکانیک, مهندسی برق | نوشته شده در 18-09-2016

۲

CaD_Tools8تقریبا یک سالی هست که دارم Inventor یاد می گیرم. کتابش حدودا ۱۰۰۰ صفحه اس و با اینکه سه ترمه، روش وقت گذاشتم هنوز به زور می شه گفت نصف کتاب رو خوندم. یکی از ویژگی های جالب برنامه های ‌CAD اینه که هیچ UX و استانداردی ندارن. مثلا AutoCad با command کنترل می شه…. Inventor با کلیک راست…. solid با دکمه scroll و keyshot با کلیک چپ…. تو یکی cursor اش معمولیه یکی cross هست…. یکی اصلا کرسر نداره….. تو آلتیوم با space می تونی rotate کنی توی Inkscape با v و …..

خلاصه هر کدوم یه shortcut ای دارن…. یه trick های مخصوص دارن و …. تا اینکه چند روز پیش تصمیم گرفتم یه طرحی رو که خیلی وخته تو ذهنمه رو بیارم رو صفحه. یه یادبود برا خودم از دوران دانشجوییم. یه چیزی که وختی بهش نگاه می کنم تموم اون انگیزه های دوران دانشجوییم توش جمع شده باشه. یه چیزی که بعدا تو اون وقت هایی که کلی ناامیدی می یاد سراغم که تو این مملکت نمی شه کار کرد و چرا موندم بهم امید بده که اوضاع اونقدر هم خراب نیس و می شه یه کارهایی کرد.

داستان موس من

نوشته شده توسط بیژن | در دسته مهندسی برق | نوشته شده در 22-08-2016

۴

corsair m65یه ضرب المثلی هست می گه هر چقدر پول بدی همونقدر آش می خوری. داستان از اونجا شروع می شه که تصمیم گرفتم یه موس ۱۰۰ تومنی بخرم ولی توی بازار چشم افتاد به یه موس ظاهارا عالی که قیمتش ۴۰ تومن بیشتر نبود (در صورتی که منطقیش همون ۱۰۰ بود ) ما هم گفتیم آش و پول کیلو چنده و خریدیمش (ماجرا ماله ۳ سال پیشه). خلاصه به چند ماه نکشید که scroll موس عزیز خراب شد (احتمالا آدم های دور و بریم ابتکارم رو برای scroll کردن دیده باشن ) و انقدر رفت رو مخم ( سره inventor ) که رفتم و یه موس دیگه خریدم. اینبار دوباره می خواستم یه موس ۱۲۰ تومنی بخرم اما خیلی اتفاقی یه موس ۳۰۰ تومنی رفت تو پاچم ( نامرد به رضا هزار تومنم تخفیف نداد، نه می خوام ببینم یادته رضا؟ ). خلاصه سال ها گذشت تا امروز که نیم ساعت مونده بود کار بیامزویمم تموم شه. raspberry رو گذاشتم update، نیم ساعت طول می کشید و یعنی نیم ساعت بیکار بودم. توی این بی کاری و سکوت سرد بین من و مصطفی گفتم بیفتم به جون دل و جیگر موسه…. مصطفی می گفت مشکل اپتیک می تونه باشه و ….