نوشته های خیلی ریییز GitHub
نوشته های خیلی ریییز Rss

به سبک مهدی

نوشته شده توسط بیژن | در دسته مهندسی برق | نوشته شده در 12-05-2016

۰

image3سلام

اگه یه روزی خواستین با برق شهر بازی کنین قبل شروع بازیتون دو تا چیز یادتون نره وگرنه مثل من یهویی خودتون رو وسط مرگ و زندگی می بینید.

۱. دستکش کار : این دستکش کمک می کنه که یهو نبینید که یه دستتون رو گرفتید به یه سیمی که اون سرش تو برقه. خیلی ساده اگه جای نول، فاز رو گرفته بودم الان جای اینکه پیش شما باشم پیش ملایکه جهنم بودم :). پس با کمی تحمل گرما می شه از ضرب شدن احتمال زنده موندتون در یک دوم جلو گیری کرد.

۲. عینک محافظ: تو آزمایشگاه هایی که معمولا خطرناک ترین کار ریختن آب روی زمین هست معمولا بچه فنقلی ها رو مجبور می کنن از این عینکا بزنن. گاهی اوقات ما یه چیزایی رو برعکس می کنیم اینم به نظرم از اون چیزاست. کار کردن با ولتاژ های بالا مخصوصا توی بخش R&D می تونه باعث بشه که یکی از این خازن ها به طرز وحشتناکی منفجر شه پس خوبه که حداقل برای جلوگیری تغییر فامیلیم از بینایی به کورایی حین کار عینک بزنم. یه کاربرد دیگش هم می تونه حین لحیم کاری باشه. قلع هنگام داغ شدن و ترکیبش با روغن لحیم حین اکسید شدن می تونه باعث بشه که قلع، هر چند کوچک به اطراف پرتاب بشه. این رو کسایی که زیاد لحیم کردن قطعا باهاش برخورد کردن علاوه بر اون تا حالا شخصی رو به عینه دیدم که سره قطع کردن پایه ها با کف چین یکی از چشماش رو از دست داده.
قدر چشای خوشگلتون رو رو بدونید و بیاین سعی کنیم با استفاده کردن از چند تا ابزار ساده p ارور رو براشون کاهش بدیم

کشفیات این ماه

نوشته شده توسط بیژن | در دسته لینوکس | نوشته شده در 11-05-2016

۰

newgold1* Cin و Cout در لینوکس:

یادمه اولین کامندایی که از ++c بهمون یاد دادن همین cin و cout بود. انصافا هم کامندای خوبی بودن اما اینکه این ها دقیقا چطور کار می کنند رو تا همین چند روز پیش نمی دونستم. تا اینکه حین ور رفتن با کرنل اسرار پشت پردش آشکار شد.

اصولا هر برنامه ای که شما روی سیستمتون run می کنید یه processor ID یا pid داره و از اونجا که می دونید لینوکس یک سیستم عامل کاملا متنی هست. بنابراین برای هر process یک دایرکتوری به نام pid اون process در پوشه proc/ ایجاد می شه. توی این پوشه اطلاعاتی مربوط به حافظه ی process وضعیت stack، پرت های شبکه ای که در حال استفاده است و مشتی چرندیات دیگه رو می شه پیدا کرد. پیشنهاد می کنم همین الان یه سر به دایرکتوریه بزنین و ببینین چه خبره. حالا اینجا نمی خوایم تک تکشون رو بحث کنیم. و فقط تمرکز می کنیم رو همون input و output

اگه شما یه ls از یکی از این دایرکتوری ها بگیرید