نوشته های خیلی ریییز GitHub
نوشته های خیلی ریییز Rss

احد و صمد

نوشته شده توسط بیژن | در دسته شخصی | نوشته شده در 25-01-2017

۰

1وسط این همه بدبختی…. وسط این همه پروژه. وسط ترس از افتادن، ترس از مشروط شدن. ترس از ناامید کردن کارفرماها و شرکت. خسته از همه کس و همه جا رفتم بلاگ مهدی و نمی دونم چطور شد که از بلاگ مهدی رسیدم به جیم. شاید نیکولا بود شاید خدا، نمی دونم و چه اهمیتی هم داره…. اما مهمه که بالاخره رسیدم به احد و صمد.

این روز ها همه روضه پلاسکو پلاسکو می خونن همه عکس پروفایلشون رو آتش نشان و پارچه سیاه می کنن اما کی برای احد و صمد اشک می ریزه. احد و صمدی که کودکیشون، لحظات پاکی و تراوتشون رو باید پشت چراغ قرمز ها بگذرونن. احد و صمدی که دیگه هیچ غرور و خودی از وجودشون باقی نمونده. احد و صمدی که روزگار هیچوقت بهشون شانس رو کردن استعدادهاشون رو نداد. احد و صمدی که پاک ترین کوچولوهایی بودن که بی خداحافظی از هممون توی یه شب سرد و تاریک دیگه که هیچ کس به یادشون نبود توی تاریکی به بدترین وضع جونشون رو از دست دادند.

توکلی که هیچوقت همراهم نبود….

نوشته شده توسط بیژن | در دسته شخصی, مهندسی برق | نوشته شده در 20-11-2016

۲

orisonمعمولا روزانه مشکلات زیادی برای این و اون پیش می یاد و گاهی ممکنه بیان و از من بپرسن چی کار کنیم. که معمولا دو حالت رخ می ده. یا نظری که می دم مشکل رو دو سوته حل می کنه و طرف فک می کنه خیلی خفنم یا کلا چرت می گم و مشکل معلوم می شه از یه جای دیگه بوده و طرف فکر می کنه خیلی کودنم.

واقعیتش همیشه احساس می کنم جفتشون غلط فکر می کنن…. نه با درست شدن چیزی من خفن می شم و نه با درست نشدنش خنگ. ما داریم با یه سیستم n ورودی و n خروجی کار می کنیم که ممکنه بخاطر هر کدوم از اون n تا ورودیش، خروجی خراب بشه.  در واقعیت نصفه مهندسی توکله (به نقل قول از دکتر فرحناک)  ….  نمونش هم دقیقا می شه EMC دیزاین. شما هر چقدر هم که خوب کار کرده باشین، بازم دلیلی نداره سیستموتون با  یه نویز خاص از کار بیفته. پس تنها چاره توکله ….توکل به اینکه اون نویز خاص موقع تحویل پروژه توی اون ساعت خاص و اتاق خاص وجود نداشته باشه.

تا اینجا همه چیز عالی ولی مشکل اصلی وقتی بوجود می یاد که تابع چگالی احتمال توکل از حالت گوسیش در می یاد…. یعنی شما جلوی یک نفر همیشه کارتون خوب پیش بره و جلوی یکی دیگه همیشه گند بزنید.

و چی می تونه بدتر از این باشه که ضایع شدنتون همیشه جلوی بهترین دوستتون باشه…..

وقتی سیستمت بریزه بهم

نوشته شده توسط بیژن | در دسته شخصی | نوشته شده در 13-04-2016

۴

destructionیه زمان هایی بود که من ساعت ۳ از خواب پا می شدم و همه براشون تعجب داشت که من ۸ شب می رم برا لاه لاه تا بتونم از اون ور حدود دو صبح بیدار شم بشینم پای درس و مشق و هرچی…. اما طی یه چند سالی به این نتیجه رسیدم که این خلاف جریان شنا کردن ها هیچ وقت خوب نبوده، نیست و نخواهد بود. واسه همین آروم آروم اون هشته شد نه و بعد ده و یازده و این عیدی هم یه رکورد زدم و رسید تا ۶ :|. یادمه آقای نورهانی می گف طلبه ها برای اینکه بازدهیشون بره بالا و خوابشون کم شه سعی می کنن خوابشون رو به دو یا سه قسم تقسیم کنن. برا همین منم اوایل با فیلم و آهنگ خودم رو می کشوندم تا صبح و از اون ورم از رو عادت نمی تونستم بیشتر از ۱۰ بخوابم پس مجبور می شدم که بیدار شم و دوباره تو یه سانس دیگه تو بعد از ظهر جبران کنم و اینطوری بود که رفتم رو یه سیستم خواب دو بخشی/سه بخشی. یکی دو هفته هم اینطوری ادامه دادم. و انصافا هم راضی بودم… چرا؟

حفاظت شده: سروش و امثالوهم!

نوشته شده توسط بیژن | در دسته شخصی | نوشته شده در 21-10-2014

۷

این محتوا با رمز محافظت شده است. برای مشاهده رمز را در پایین وارد نمایید:

چه می شه کرد

نوشته شده توسط بیژن | در دسته شخصی | نوشته شده در 07-12-2013

۰

سلام

چند وقتی هست که این فروم مبانی هم داستان شده

یک سری نمی تونند تو روی آدم حرفی بزنند می یان تو فروم

بر می گردند می گویند؛

ostad binaii ma ke in chiza ro nemidoonim shoma khofo khafanin ostade bozorge

، خب من فقط یک پیشنهاد دارم دارم

What other people think about you is NONE of your business

شاد باشید!